Na festivalu Soundtrack zazní poprvé filmová hudba skladatele Johna Williamse!

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady proběhne v termínu 29.8. – 1.9.2024.

Je již pravidlem, že pro vrchol festivalu pořadatelé vymezují čas v sobotní večer. Nejinak tomu bude i v roce 2024, kdy Soundtrack uvede film Jurský park, který je ověnčen třemi Oscary a Českým lvem jako Divácky nejúspěšnější film roku 1993. Projekci filmu Jurský park doprovodí živým soundtrackem Filharmonie Hradec Králové pod vedením holandského oscarového dirigenta Ernsta van Tiela.

Sobotní den bude na festivalu velmi nabitý. Sobotní odpoledne bude na hlavní stage festivalu, pod poděbradským zámkem, uveden další z vrcholů programu. Karel Svoboda: Filmová hudba – název koncertu věnovanému největším hitům, které tento skladatel složil pro film a televizi. Zcela jistě zazní melodie z filmů Noc na Karlštejně, Tři oříšky pro Popelku nebo seriálů Cirkus Humberto, Návštěvníci, Létající Čestmír a mnoho dalších.

K festivalu Soundtrack neodmyslitelně patří také Party Night.

Tentokrát bude páteční večer patřit hned trojici hudebních skupin. Odstartuje jej pražská kapela MYDY, která nabídne dávku elektroswingu. Následovat bude pop-funková stálice českých pódií Monkey Business a večer uzavře britská skupina Molotov Jukebox. Její frontmankou je herečka španělského původu Natalia Tena, kterou mohou diváci znát ze série o Harry Potterovi, kde ztvárnila roli bystrozorky Nymphadory Tonksové, nebo z populárního seriálu Hra o trůny, kde byla představitelkou Oshy ze svobodného lidu Divokých.

Na dalším programu usilovně pracujeme, a to jak v domácí, tak zahraniční produkci. O všech změnách Vás budeme neprodleně informovat. Změna programu vyhrazena.

Vstupenky již nyní v prodeji v síti GOOUT.NET