Festival nově nabídne dvě unikátní stage navíc!

Letošní 8. ročník festivalu SOUNDTRACK PODĚBRADY se rozroste do nových míst. Přibude nová stage, kterou pořadatelé zasadili do  nádherného prostoru zámecké zahrady. Festival navíc poprvé realizuje filmovou scénu v sále kongresového centra na lázeňské kolonádě, kde bude promítat filmové tituly s důrazem na jejich hudbu.

 

Festival bude zahájen ve čtvrtek 24.8.2023 uvedením filmu Il Boemo s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. 

Po loňské zdravotní indispozici zpěváka Vojtěcha Dyka se všichni těší na odložené vystoupení skupiny Tros Discotequos, ve kterém Dyk, vedle Jana Maxiána a Jakuba Prachaře, působí.  

Sobotní večer bude patřit česko-polskému snímku Je třeba zabít Sekala, který je ověnčen deseti  Českými lvy. Film bude mít v koncertním provedení světovou premiéru a jeho projekci doprovodí Filharmonie Hradec Králové. 

Jako doma se bude v Poděbradech cítit dvojice umělců, kteří z Poděbrad pocházejí. Režisérka Alice Nellis a hudebník a skladatel Jan Ponocný. Ponocný je autorem filmové hudby filmů Alice Nellis. A právě ta bude obsahem dalšího z koncertů letošního ročníků festivalu Soundtrack. Honza Ponocný: Alice Nellis in Concert představí hudbu z filmů Mamas & Papas, Perfect Days, Revival, Buko a Andělé všedního dne. Veškerou hudbu doprovodí i ukázky z těchto filmů. Honza Ponocný alias Circus Ponorka vystoupí se svou kapelou a v doprovodu The Deep Blue Sea Orchestra.  

Poprvé vystoupí na festivalu Soundtrack skupina Buty. Koncert má podtitul FILMOVÁ JÍZDA! a naráží  na legendární road movie, která Radka Pastrňáka a jeho skupinu proslavila. Koncert bude netradiční  tím, že všechny skladby, které zazní, budou doprovozeny videoklipy nebo sestřihy z filmu Jízda.  

Osmdesáté narozeniny na festivalu oslaví zpěvák a herec Václav Neckář. Vystoupí jako tradičně se  skupinou Bacily, kterou vede Neckářův bratr Jan. Čekat se dají největší hity Václava Neckáře i vzpomínky na jeho největší filmové role. 

Hudebník a skladatel Petr Skoumal se výrazně zapsal jako autor hudby filmových šlágrů a především oblíbených večerníčků. Jeho tvorbou nás na Soundtracku provedou jeho bývalí spoluhráči Jaroslav Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a další. Skoumal by letos oslavil 85. narozeniny.  

Festival v zámecké zahradě uzavře v neděli odpoledne stylově Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s programem Poklad na stříbrném plátně. Repertoár budou tvořit největší filmové melodie z třicátých  a čtyřicátých let.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

POSLECHNI SI FILMY!

SOUNDTRACK festival každoročně nabízí to nejlepší propojení filmové hudby a multimédií.

Přináší program největších hvězd filmového hudebního průmyslu
a špičku domácí populární scény.

Soundtrack sobota (110 of 45) (2)

SOUNDTRACK byl založen v roce 2016

jako Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Za jeho vznikem stojí producent, skladatel, textař, autor filmové hudby a člen skupiny Lucie, Michal Dvořák.

2016

První jednodenní SOUNDTRACK uvedl Davida Kollera, Michela Kocába, Michala Pavlíčka, Ondřeje Rumla a Dashu.

2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
za sedm let konání SOUNDTRACK festival navštívilo více než
diváků

Zapište si do svých diářů termín 24-27|08|2023…

Už teď se na vás těšíme!

MODRÝ KOBEREC

Na Modrém kobereci se během festivalových večerů představí zajímaví hosté, vystupující a české i zahraniční hvězdy.

DCIM-34

PODPORUJEME

SOUNDTRACK festival není jen o muzice, filmech, multimédiích a zábavě, ale v neposlední řadě také o tom, že se snaží pomáhat dobrým a smysluplným věcem, i když jsou to občas věci vážnější až vážné.
V příštím roce se na festivalu potkáte s projekty, které rozhodně mají význam.
FOD

Fond ohrožených dětí

již od roku 1990 pomáhá týraným, zneužívaným, zanedbávaným, opuštěným či jinak sociálně znevýhodněným dětem. Fond ohrožených dětí je zřizovatelem Klokánků, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, kterých aktuálně provozuje 15 po celé ČR. V současné době má v péči více než 200 dětí a celkově pomohl již více než 9000 dětem. Organizace také usiluje o zlepšení legislativy v oblasti ochrany dětí a zvýšení úrovně péče o děti. Více na www.fod.cz.

Díky VŠEM, kdo nejste lhostejní…

Statutární partneři festivalu

podebrady_logo_2020_barevne_1024
partner_sckraj_c

Hlavní partneři festivalu

Oficiální vůz MFFHM
Kombo_Hyundai-LA-RGB (1)
Oficiální nápoj MFFHM
schweppes
Milko_logo_neg_1
DP_logo_vertikal
ritualni
podebrady-lazne
BTZ_logo-POZITIVNI_RGB
CargoLogix